Temel İçgüdü Seviyorsanız İzlemeniz Gereken 12 Benzer Film

 

1. Mavi Kadife (1986)

Mavi Kadife (1986)
Temel içgüdü benzer film Mavi Kadife

90'lı yıllarda efsundüyseniz, 'temel içgüdü' cinsel uyanışın birincil kaynaklarınızdan biri olmalıydı. Eleştiri hisseına karşın kült statüsü kazanmaya devam etmiş olduğu ve halen pop kültüründe tartışıldığı bir film. Basic instinct'i ilk gördüklerinde kitlelere tam olarak neyin tıklandığını söylemek zor. Yeniden de, birbir çok filmin seks sahneleri sebebiyle çalıştığını iddia edebilir. Bu kısmen doğru olsa da, temel insiyaknün de iyi bir tansiyon olduğunu unutmayalım. Doğrusu, temel içgüdü gibi filmleri aramaya başladığımızda, en önemli kriterlerden biri erotizm münasebetının üstünde gerilim unsurlarının varlığıydı. Bununla birlikte, önerilerimiz olan 'temel içgüdü' ye benzer filmlerin listesi. Netflix, hulu veya amazon prime'da 'basic instinct' benzer biçimde bu filmlerden birtakımlarını izleyebilirsiniz.

Mavi kadife (1986)

Biri david lynch ferdin büyük filmler, 'mavi kadife'sorunlu bir kadının güzel, korkutucu bir portresi. Jeffrey adlı genç bir erkek kopmuş bir insan kulağını keşfeder ve bir dedektifin kızıyla birlikte arkasındaki gizemi çözmek için yola çıkar ve nihayetinde onu dorothy vallens adlı muhteşem bir salon şarkıcsıcaklıkna götürür. Jeffrey ondan sonra sadomazoşist eğilimlere haiz dorothy ile garip bir cinsel ilişki geliştirir. Yakında frank adlı şiddetli bir gangster, dorothy'nin kocasını ve kızını cinsel isteklerini yerine getirmek için kullanmak için kaçırdı. Kesinlikle size ağırlık basma verecek çok rahatsız edici, şiddet içeren cinsi sahnelerle dolu şok edici bir film. Ancak film, bu listedeki öteki filmler şeklinde sizi kabusuz sinematik alemine çeken çok benzeri olmayan ve duyusal bir tonu var.

Bu filmimizde beni en fazla etkileyen şey gerilim yaratma şeklidir. Rahat bir şekilde adım atar, hikayeyi oluşturur ve karakterleri yavaşça oluşturur. Sadece film yavaş yavaş tonunu değiştirerek erotizm ve ruhsal vehamet unsurlarını birleştirerek sizi yaşam için yaratabilecek unutulmaz bir tecrübe yaşatır. Film, 'mulholland drive' veya 'twin peaks'in şaşırtıcı vizyonuna dokunmuyor, sadece lynch'in beyazperde vizyonunu ve tuhaflığını size anlatacağından lynch'in filmlografisini keşfetmek için önemli bir başlangıç ​​noktası. Ilginç zihin. 'mavi kadife' şüphesiz 80'lerin en efsunk amerikan filmlerinden biridir .

2. Gözler Kapalı (1999)

Gözler Kapalı (1999)
Temel içgüdü benzer film Gözler Kapalı

'temel içgüdü' şeklinde, stanley kubrick'in son şaheseri sizi sinematik bir cehenneme çeken karşı konulmaz erotik bir tona sahiptir. 'eyes wide shut'görünüşte harika evli bir ömür devam eden william ”bill” harford ve eşi alice harford adlı tanınmış bir doktorun hikayesini anlatıyor. Ancak, alice bir gece bir zamanlar bir deniz subayı ile alakalı hayal kurmuş olduklarını ve hatta onu ve kızlarını terk etmeyi organize ettiğinü itiraf ettiğinde paramparça olur. Bill sonrasında karabasan şeklinde bir yolculuğa çıkar ve kendi ruhunun en karanlık yanlarını derinlemesine araştırır. 'eyes wide shut', kırılgan erkek ego ve sadakatsizliğin derinden rahatsız edici bir incelemesidir. Bill, bir zamanlar bir dinlence esnasında tanıştığı bir adam hakkındaki hayal kurduğu düşüncesiyle paramparça olurken, karısının duygularını gerçekten düşünmeden çevreındaki birkaç kadınla flört ediyor. Itirafından sonrasında ne olur, bill'in doğası hakkında alice'in karmaşa cinsi arzularından daha çok şey ortaya çıkar.

'eyes wide shut' , kubrick'in en efsunk eserleri hakkında mevzuşurken genellikle sinefiller ve eleştirmenler tarafınca göz ardı edilir, ki bu gerçekten üzücü bir film çünkü bu gerçekten çarpıcı bir film. Tüm orgy sahnesinin tasarlanma şekli, bina atmosferi ve gerginlikte bir masterclass'tır. Tom cruise başrolde mükemmel, ancak kubrick'in sinematik vizyonunu şaşırtıcı çekiciliği ve zarafeti ile tamamlayan nicole kidman . Güzelliğini mükemmel bir halde yakalayan bir film. Gerçi 'gözleri tamamen kapalı' olarak tematik veya felsefi iddialı kubrick'in ilk eserlerinden bazıları olmayabilir, hala sorunsuz onun biçim aşan ustaca filmdir.

3. Bekar Beyaz Kadın (1992)

Bekar Beyaz Kadın (1992)
Temel içgüdü benzer film Bekar Beyaz Kadın

Bir oda arkadaşı ile kalmak çok eğlenceli olabilir. Bir şeyler ödünç alabilir ve paylaşabilirsiniz. Ama oda arkadaşı sormadan paylaşılması gerekmeyen şeyleri ödünç almaya başlarsa. Adam arkadaşın şeklinde şeyler. Veya yaşamın. Tek beyaz kadın yada swf, gazete reklamlarında göründüğü gibi, bazı harika performanslara sahip formülik bir hollywood gerilimidir. özellikle jennifer fonto'nun bridget fonda karakteri allie için hayatını cehenneme çeviren psikotik oda arkadaşı hedy olarak jennifer jason leigh. Hedy, allie gibi görünmek için bir makyajdan geçtiğinde sürüngen tavana çarpar.

4. Zehirli Sarmaşık (1992)

Zehirli Sarmaşık (1992)
Temel içgüdü benzer film Zehirli Sarmaşık

Poison ivy, var olan kişiye ağrılı döküntüler ve kaşıntılara neden olduğu malum bir bitkidir. şimdi onun varlığına gelen her insana zarar veren birini düşünün. Drew barrymore’un ivy'si bu ligden. Masum görünümlü bir femme fatale, babayı baştan çıkararak, anneyi çarparak ve kızı bir kerede değiştirerek bir baba, anne ve kız ailesinde düzensizlik yapıtr. Filmin sürprizi, sevinçli bir şanslı kız görüntüını yansıtan ve stanley kubrick'in kışkırtıcı ' lolita'sına benzeyen bir genç baştan çıkarıcısı oynayan drew barrymore . Sonunda, filmi son aşama izlenebilir icra eden şey onun eylemidir. Neticeta, ' ivy ne istiyor, ivy alır! '

5. Misty Me'yi (1971)

Misty Me'yi (1971)
Temel içgüdü benzer film Misty Me'yi

Clint eastwood'un yönetmen olarak çıkış yaptığı 'play for my for', korkutucu bir istek hikayesidir. Bir radyo jokeyinin hayranı olan fanatikı, her gün 'misty' adlı aynı caz melodisini talep eder. şans onları icatturur veya hisseder ve bir ilişkiye girerler. Ama yakında fan onu her yerde takip etmeye başladığında aşk bağı sağlıksız bir ilişkiye dönüşüyor. Bir aksiyon kahramanının kalıbını kıran clint eastwood, bir radyo jokey olarak hoş bir değişiklik ortaya koyuyor. Bu film, 'ölümcül çekicilik' şeklinde gelecekteki izci filmlerinin yolunu açtı. Jessica walter'ın donna mills'i öldürmekle tehdit ettiği sahneye dikkat edin - ' hepinizi david için iyi hale getirin. Umarım içeri girerken görmüş olduklerini sever, çünkü onunla birlikte cehenneme sürükler. '

6. Belle de Jour (1967)

Belle de Jour (1967)
Temel içgüdü benzer film Belle de Jour

Catherine deneuve, zengin ama yeni evlenmiş, yaşamı sonuna kadar tatmaya istekli olarak rol alıyor. Kaçırıldığı, bir ağaca bağlandığı ve çırpıldığı vakit, görünüşe göre filmin adım atarında dileğini alıyor. Bunun sadece bir hayal olduğu ortaya çıktı, sadece hizmetlerini sunduğu komşu genelevlere yaptığı ziyaretler kesinlikle reel gibi görünüyor. Genel olarak film erotik, kırılgan ama hırslı bir çalışma. Roger ebert filmi “muhtemelen uygar zamanların en iyi malum erotik filmi, belki de en iyisi” olarak adlandırdı.

7. Ölümcül Çekim (1987)

Ölümcül Çekim (1987)
Temel içgüdü benzer film Ölümcül Çekim

Infatürasyon takıntıya dönüştüğünde, çoğu zaman calamitous olur. Ve hiçbir şey intikamcı bir hanımdan daha tehlikeli değildir. Alex forrest, dan gallagher ile gündelik bir kaçışın ilerlemelerini reddeden paramouruna sabitlendi. Bok buradan çok kötü gidiyor. Nasıl bulunduğunu bilmek ister misiniz? çılgın glenn close evcil bir tavşanı canlı olarak kaynatır. Anlamış oldun mı? Ve kimsenin zinayı michael douglas'tan daha iyi göstermediği kanıtlanmış bir gerçektir ! Eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanan 'ölümcül cazibe' akademi ödüllerinde altı kategoride aday yayınlandı.

8. Cape Korkusu (1991)

Cape Korkusu (1991)
Temel içgüdü tarzı film Cape Korkusu

çılgın bir tecavüzcü on altı yaşında bir çocukla ailesiyle olan çatışmaları hakkındaki konuştuğunda ve ne bitirdiklerinı bilmedikleri için onları affetmesini istediğinde, bu senin için max cady! Robert de niro'nun psikotik bir tecavüzcüyü ele geçirmesi efsanelerin meselesidir. Kendisini haksızlığa uğratan avukattan intikam almak için cady öğretmen olarak poz verir ve genç kızını baştan çıkarır. Kızın parmağını emmesi için tatlı bir halde konuştuğu ve sonra onu öpmeye devam ettiği sahneye dikkat edin. Huzursuz bir sahnenin cehennemi.

9. Aşkım (2009)

Aşkım (2009)
Temel içgüdü tarzı film Aşkım

Bir filmin ortaya çıktıkça cildinizin altında iyi mi yetiştiğine şahit olmak için 'ben sevgiyim' denemelisiniz. Zararsız aile draması olarak başlayan şey, alaycı hırslı bir gerilim filmi haline gelir. Filmin ortasında bir yerde, tahmin edilebilir olmasına rağmen, sadece ekranda tasvir edildiği şeklinde, size tonlarca tuğla gibi vuracak bir an geliyor. öykü hakkında herhangi bir şey ortaya çıkarmak, onu görmeye idame eden kişiler için daha hafifçe olacaktır, bundan dolayı kısa tutmak için film, tutkulu aşk ilişkisi biçiminde gelen tatsız aile görevlerinden özgürlük arayan varlıklı bir hanımla ilgilidir. Filmin sizi tahmin etmeye devam etme kabiliyeti ve çok büyük görsel stili sizi şaşırtacak.

10. Şehvet, Dikkat (2007)

Şehvet, Dikkat (2007)
Temel içgüdü tarzı film Şehvet, Dikkat

Ikinci dünya savaşı'nın zirvesinde , çinlilerin japonlara karşı direnişi esnasında, güzel bir genç kadın bir tiranın suikastıyla görevlendirilir, ancak ona düşer. Görev ve istek içinde tehlikeli bir halde bölünmüş olan bu, konuşulmamış yakınlık sevgisinin dokunaklı bir hikayesidir. Son aşama erotik ve bazı parıltılı imajlerle tafsilatlı, 'şehvet, dikkat', insanlarda bulunan farklı saplantı türlerinden bahsediyor. Akademi ödüllü yönetmen ang lee , çok nefret edilen bir erkeği ortadan kaldırması ihtiyaç duyulan bir kadının iç çatışmalarını ortaya çıkarıyor, sadece ona derinden çekiliyor.

11. Kara Kuğu (2010)

Kara Kuğu (2010)
Temel içgüdü tarzı film Kara Kuğu

Maverick darren aronofsky'nin yönettiği bu 2010 ruhsal-gerilim filmi, new york city dans şirketi ile dans eden nina'nın öyküsünü ve özelliklerinin tamamen tersi olan kara kuğu oynamaya yönelik çabalarını gölgeliyor. Nina, rol için kendini rekabet ederken bulmuş olduğu çok önemli bir baskı hissi ile boğulmuş ve onun gerçekliğe olan sürekli kavrayışını kaybetmesine ve yaşayan bir kabusa inmesine neden oluyor. Dans eden işin şaşırtıcı derecede karanlık doğası ortaya çıkıyor, yozlaşmış ve sex yırtıcı ustaları ve şirretli akranları ön koltuk alıyor.

12. Yakından (2004)

Yakından (2004)
Temel içgüdü tarzı film Yakından

Nihai bir ortak takas oyununa girerken iki londra çiftinin ayrıntılı bir karakter çalışması. Londra'ya yeni gelen alice ayres vasat ölüm ilanı gazetecisi daniel ile tanışır ve beraber hareket ederler. Dan, alice'in hayatından esin alan bir kitap yazar ve kitabın serbest bırakılması için fotoğraf çekerken resimçı anna ile tanışır. Dan dermatolog larry'yi anna'ya “tanıtır” ve evlenirler. Bununla beraber, dan ve anna'nın çiftlerin ilişkisini karmaşıklaştıran hırslı bir ilişkisi vardır. Aklınızdaki en karanlık arzuları körükleyecek bir film.

13. Grinin Elli Tonu (2015)

Grinin Elli Tonu (2015)
Temel içgüdü tarzı film Grinin Elli Tonu

Yayınlanmasından bu yana, grinin elli tonu, erotik, romantik filmleri seven saysıcaklıkz insan için cinsel düşlem filmi haline geldi. Bununla birlikte, türün fanatiklerinin hayatlarında daha fazla r dereceli içerik aradıklarını test etmeleri ihtiyaç duyulan tek film değil. Netflix, amazon ve tonlarca seksi film de dahil olmak üzere , denemeye değer birçok daha seksi film var. Grinin Elli Tonu benzer filmler

Yorumlar

Popüler Yayınlar